logo         

O Nás

Rybník Velký Přelov se nachází v obci Černožice ležící na hlavním tahu silnice E67 mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Z jedné strany je tato pěti hektarová voda obklopena šestnácti chatkami o čtyřech postelích, za kterými se rozléhají polnosti s koňmi v dálce protnuté řekou Labe. Na protějším břehu se daří letitému porostu skýtajícímu domov řadě zákonem chráněných lesních i vodních živočichů, ve kterém se klikatí množství přítoků zásobujících rybník čerstvou vodou. Dominantou břehu jsou staleté vrby vrhající stín na tři mělké zátoky.

Revír Velký Přelov se může pochlubit hojnou populací kaprovitých ryb kapitálních velikostí, jako je kapr, amur, karas, lín, velkým množstvím jeseterů sibiřských, jadranských a transmontana. V revíru je dále hojnost dravých ryb jako je štika, candát, okoun nebo úhoř a spousta dalších druhů sladkovodních ryb. Po náročném zdolávání životních úlovků si rybář může odpočinout u čerstvě načepovaného pivečka z Plzně, nebo se posilnit na další rybolov něčím z denní nabídky v kiosku na hrázi rybníka.

Revír je určen pro milovníky lovu trofejních ryb způsobem „CHYŤ A PUSŤ“.

Naší snahou je navázání na původní rybářskou tradici, zachování jedinečného přírodního rázu okolní krajiny a poskytování všem sportovním rybářům a jejich rodinám takové podmínky k rybolovu a pobytu tak, aby se k nám vždy rádi vraceli.

Původně slepé rameno řeky Labe, kterým v minulosti rybník Velký Přelov byl, což dokládají dobové fotografie v obecní kronice, tak nabízí návštěvníkům překrásnou přírodní scenérii spojenou s nevšedním zážitkem z kapitálního úlovku.

V okolí revíru se nachází celá řada zajímavých míst a tipů na výlet pro Vaši rodinu, jako je ZOO Safari ve Dvoře králové nad Labem, Kuks, pevnost Josefov a podobně. Svůj vůz můžete pohodlně zaparkovat několik metrů od hráze rybníka.

Na Vaši návštěvu se těší rybník Velký Přelov.

Kontaktní osoba

Otakar Lejsek

Tel: 603 512 661

M2M4N